Katalog turistického ubytování a služeb
Nabídka ubytování pro sdružení dětí a mládeže, domy dětí, sportovní kluby, školy, jednotlivce a rodiny, školy v přírodě, výlety, tábory, dovolenou, místa pro děti na táborech…

Chalupa „NA BĚLICI“

Chalupa ve Slunečném údolí s názvem „Na Bělici“ se nachází 1 km od vesnice Kaliště v okrese Pelhřimov. Do Kaliště je to z nejbližšího města Humpolce 8 km.

Kaliště je rodnou obcí skladatele Gustava Mahlera. Chalupa (bývalá kovárna) stojí v celém údolí osamocená, a tak je zde dostatek volnosti a prostoru pro jakoukoliv činnost a veškeré aktivity spojené s rekreací a volným časem.

Chalupa
Veranda na přezutí a převlečení, klubovna s krbovými kamny pro 50 osob, štáb s krbem pro 20 osob, jídelna pro 30 osob, vytápěné ložnice (7,8,10,2,2 lůžka), zateplené ložnice (8,8,8,6,4 lůžka). V ložnicích jsou válendy bez přikrývek (možnost zapůjčit spací pytle).

Centrální topení ve všech místnostech mimo tzv. zateplených ložnic (zde je možnost použít pro vytápění přenosných topidel), dvě kuchyně (s kompletním vybavením, odpady a teplou vodou, 3 sporáky, 3 lednice) – malá pro 35 osob a velká pro 80 osob. Dvě sociální zařízení s teplou vodou, oddělenými WC a sprchami pro chlapce a dívky. Marodka (2 lůžka).

Dále je v objektu kotelna (kotle na plyn a tuhé palivo), roubený sklep, spíž, šatna a sociální zařízení pro kuchyň. Místnosti jsou vybaveny potřebným nábytkem a zařízením.

U chalupy
4 suché WC, dřevník (se zásobou dřeva), stůl na stolní tenis, strážní věž, potok, rozsáhlá louka, chatky, venkovní altán, ohniště, sušák na prádlo, 3 hřiště se sloupy na síť a brankami, houpačka.

Okolí
Koupání cca 1,5 km u vesnice. Běžkařské trasy cca 8 km. Celé údolí je obklopeno lesy a zajímavými kouty.

Dále je možné vidět a navštívit (dosažitelné pěší turistikou, případně cykloturistikou): rodný dům G. Mahlera, opuštěný kamenolom (možnost lanových aktivit), dvoupodlažní dálniční most, hrad Orlík, muzeum Dr. A. Hrdličky, řeka Sázava se Stvořidly, vrch Melechov, hrad Lipnice nad Sázavou s památníkem a hrobem J. Haška, muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově, zámek Ledeč nad Sázavou, podzemní chodby ve Světlé nad Sázavou, chráněné přírodní území u rybníka Huťák, klášter v Želivi, stanice ochrany fauny v Pavlově.

Další nabídky a možnosti
Na požádání půjčujeme televizor s DVD přehrávačem, kazetový a CD přehrávač, samozřejmostí je vybavení nářadím (sekery, pily, palice, lopaty, hrábě, krumpáče, vidlice na opékání), odpadky ukládáme přímo do popelnic a třídíme do kontejnerů.

Pro využití volného času nabízíme sportovní materiál (míč na volejbal a kopanou, pálky a síťku na stolní tenis, Petanque, Ringo, malé míčky, síť na volejbal, házecí talíř, sada na líný tenis), pro večery a špatné počasí jsou připraveny stolní hry. Nabízíme i možnost zakoupení diplomů a odměn pro Vaše soutěže a hry a také upomínkové předměty s logem chalupy. Možnost zakoupení turistické známky Kaliště.

Pro ty, kteří přijedou z větší dálky nabízíme zajištění základních potravin pro Váš pobyt, možnost dopravy osob a materiálu z a do Humpolce.

Další nabídkou je pomoc při organizaci programu, závodů a soutěží při pobytu jak v podobě materiálu, tak i osob. Pro ty, kteří přijíždí poprvé, nabízíme možnost prvotní procházky po okolí s ukázkou možností konání různých činností programu při pobytu. V okolí chalupy se nachází a je vysazeno okolo 100 druhů keřů a stromů, které přímo vybízejí k uspořádání přírodovědných soutěží. Připravovanou nabídkou bude seznam a připravený kompletní materiál na soutěže a hry tak, aby je účastníci pobytu na chalupě mohli využít do svého programu – o využití této služby z Vaší strany je nutné informovat předem, abychom toto mohli pro Vás připravit. Činnost chalupy a pobyty jednotlivých zájemců zapisujeme do kroniky chalupy, proto Vás poprosíme při pobytu alespoň o krátký zápis.

Cyklistika – chalupa nabízí 11 svých cyklotras s podrobným popisem trasy, mapkou, upozorněním na zajímavosti trasy a možnostmi občerstvení.

Upozornění
Chalupa "NA BĚLICI" je hojně využívána k různorodým aktivitám a pobytům, nebo pořádání soutěží, závodů a setkání. Proto je nutné, aby jste si termíny Vašich pobytů zajišťovali s dostatečným předstihem.

Provozovatel chalupy připravuje i jiné akce a programy pro veřejnost o kterých se můžete informovat na internetových stránkách obce Kaliště: www.obeckaliste.cz

Fotografie chalupy, interiéru i okolí najdete na webových stránkách: www.jitrenkakaliste.rajce.idnes.cz .

 

Adresa:
394 51 KALIŠTĚ 108

Pevný objekt

CENA: 85 Kč/noc + energie STRAVOVÁNÍ: kuchyňka
KAPACITA: 65 lůžek TEPLÁ VODA: ano
MOŽNOST VYUŽITÍ: celoročně SPRCHA: ano

Stanová základna

CENA: 50 Kč/noc + energie STRAVOVÁNÍ: kuchyňka
KAPACITA: 20 míst TEPLÁ VODA: ano
MOŽNOST VYUŽITÍ: červen až září SPRCHA: ano

Chatky

CENA: 65 Kč/noc + energie STRAVOVÁNÍ: kuchyňka
KAPACITA: 16 lůžek TEPLÁ VODA: ano
MOŽNOST VYUŽITÍ: duben až říjen SPRCHA: ano

samota • krásná příroda • turistika • cyklistika • hřiště • altán • lanová dráha
Doporučeno pro: jednotlivce, kolektivní zájezdy, školní výlety, školy v přírodě, dětské organizace, dětské tábory, táborové základny, zahraniční hosty

KONTAKT:
Jiří Kutiš
Kaliště 106, 394 51 Kaliště

Telefon: 602 109 897
724 091 259, 728 399 308
E-mail: kutisjiri@seznam.cz
Číslo mapy KČT: 44/A4

 

SLUŽBY A ZBOŽÍ
KONTAKT

Katalog turistického ubytování a služeb
Jindřích Kačer
Masarova 11
628 00 Brno - Líšeň

tel. 515 540 669
e-mail: mravenec@mravenec.cz