1. Úvod
  2. Volný čas
  3. Lužánky Středisko volného času
Lužánky Středisko volného času Brno

URL: http://www.luzanky.cz/

 

Středisko volného času Lužánky je krajským školským zařízením pro aktivity ve volném čase všech věkových a sociálních skupin. V sezóně 2008/2009 oslavily Lužánky již šedesát let svého trvání a jsou tak nejstarším a zároveň největším zařízením svého druhu v České republice. Zajišťují výchovnou, vzdělávací a rekreační činnost dětí, mladých lidí i dospělých – vytváří podmínky pro uspokojení zájmů v nejrůznějších oborech, od sportu po umělecké aktivity, od techniky a přírodních věd po společenskovědní obory. 

SVČ Lužánky v současné době najdete na jedenácti místech v Brně. Kromě původní „kmenové“ budovy na Lidické ulici v parku Lužánky, nabízíme svoji činnost též na Lesné, Kraví hoře, v Bohunicích, Starém a Novém Lískovci, Kohoutovicích, Žabovřeskách a na Vinohradech. Do výčtu zařaďme ještě pracoviště na Slovinské ulici v Králově Poli, turistickou základnu Kozí Horka u Brněnské přehrady a rekreační středisko Lorien v Orlických horách. 

SVČ Lužánky jsou pověřeny Radou Jihomoravského kraje organizací všech postupových soutěží, přehlídek a předmětových olympiád na území celého Jihomoravského kraje. Velmi úzce též spolupracují s brněnskými vysokými školami, zejména s JAMU a Masarykovou univerzitou. SVČ Lužánky má oficiální statut Fakultního zařízení Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Lužánky jsou akreditovanou vysílající a hostitelskou organizací pro Evropskou dobrovolnou službu. Jsou též zastřešující organizací regionálního zastoupení programu Mládež v akci pro Jihomoravský a Zlínský kraj. 

Foto luzanek Ve více než 600 zájmových kroužcích a kurzech každoročně nalezne svůj program téměř 11 000 účastníků od předškolních dětí po dospělé. V průběhu školního roku chystáme pro brněnskou veřejnost přes 400 nejrůznějších příležitostných akcí. Na našich pobočkách najdete i kluby, poradny a hlídání dětí Macešku. Každé léto pořádáme okolo 150 prázdninových akcí od klasických a příměstských táborů až po kurzy pro dospělé. Širokou nabídku máme nachystanou také pro základní a střední školy ať už se jedná o výukové programy, školní výlety či kurzy pro pedagogy akreditované MŠMT. 

SVČ Lužánky se od roku 2003 téměř každý rok umisťuje v anketě „Kdo hýbe Brnem“ TOP 100 Brno, mezi stovkou nejvýznamnějších firem a institucí v Brně. 

Ing. Milan Appel ředitel SVČ Lužánky 

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Otvírací doba 

Pondělí a středa od 15.00 do 18.00.
(O prázdninách pondělí a středa od 9.00 do 12.00).
Ostatní dny býváme v prodejně dopoledne po telefonické domluvě.

Kde nás najdete

Provozovna

Mravenec
Masarova 11
628 00 Brno - Líšeň
GPS - 49.2057253N, 16.6759936E
FIO banka - číslo účtu/kód banky: 2800157355 / 2010

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz